Anasayfa » Kireçli su ve çözümü

Kireçli su ve çözümü

Kireçli Su Sizce de Sorun Mu? Ülkemizin büyük bir kesiminde kullanılan sular oldukça kireçlidir. Bu yüzden Kirece neden olan faktörlerin başında ise kalsiyum ve magnezyum miktarı gelir. Yüksek sıcaklık dereceleri sudaki bikarbonatların karbonata dönüşmesini hızlandırır. Bu da doğal olarak kireç oluşumuna neden olur. Sudaki PH değerinin yüksek olması kireç oluşumunu da arttırmaktadır.

Kireçli su çamaşır ve bulaşık makinelerimizin, çay ve kahve makinelerimizin hatta şofben ve güneş enerji ısıtıcılarınızın bozulmasına neden olur. Hem ömrünü azaltır hem de verim kalitesini düşürür. Bu tür sorunlara karşı bazı kireç önleme sistemleri geliştirilmiştir. Kimyasal su yumuşatma sistemleri, inhibitörler ve manyetik kireç önleyiciler.

Manyetik kireç önleyiciler oldukça yararlı olup bu ürünlere vereceğim linkten ulaşabilirsiniz. Manyetik Kireç Önleyiciler, konutlarda, ısı santrallerinde, buhar kazanlarında, gemilerde ve fabrikalarda kullanılabilen bir sistemdir. Şebeke suyuna bağlanması sonucu suyun ulaşabildiği her alanda etki sağlar.

Manyetik Kireç Önleyici kullanımı ile birlikte Kireçli su sorun olmaktan çıkacak. Deterjandan ve enerjiden tasarruf sağlayacaksınız. Ürünlerinizi daha fazla ve daha kaliteli kullanabileceksiniz. Evde ve sanayi şartlarında kullanılan ürünlerin bakım onarım giderlerinde azalma sağlanır. Tarımda kullanıldığında damla sulama tekniğinde yararlanılan boruların tıkanmasını önler. Çevrenin korunmasına katkı sağlar ve tasarruf eder. Rezistanslar kireç tutmaz. İçme sularının kalitesini yükseltir. Kireç ve pas oluşumuna engel olur. Bulaşık makinelerinde yıkanan ürünlerin daha temiz çıkmasına neden olur.

“Kireçli su ve çözümü” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: Manyetik Kireç Önleyici Fiyatları - Su Arıtmaları

Yorumlar kapalı.