Anasayfa » Manyetik Kireç Önleyicilerin Kullanım Alanları

Manyetik Kireç Önleyicilerin Kullanım Alanları

Manyetik Kireç Önleyicilerin Kullanım Alanları
 1. Dairelerde
 2. Müstakil Yapılarda
 3. Villalarda
 4. Köy Evlerinde
 5. Apartman Girişlerinde
 6. Kombi Girişlerinde

Çamaşır Makinası ve Bulaşık Makinalarında
Not: Manyetik kireç önleyici cihazlar ana girişe takılır ise diğer cihazlara takmaya gerek yoktur. Hatta takılması ters tepki edeceğinden dolayı zararlıdır. Yani diyoruz ki bir adet ana giriş manyetik kireç önleyici konutunuzda bulunan kireç sorunları için yeterli olacaktır.

 1. Ana Girişte
 2. Çamaşırhanelerde
 3. Eşanjör Çıkışlarında
 4. Konvensiyonel Fırın Sistemlerinde
 5. Bulaşıkhanelerde
 6. Hamam Ve Saunalarda
 7. Isıtma ve Soğutma Sistemlerinde

Kısacası Manyetik Kireç Önleyici Cihazlar, Otel ve Tatil Köylerinde suyun geçtiği heryerde kullanılabilir. Fakat Daha önceki maddede belirttiğim gibi tek bir ana girişe takılan manyetik kireç önleyici yeterli olacaktır.

 1. Boyler
 2. Kalorifer kazanları
 3. Eşanjör
 4. İklimlendirme sistemleri
 5. Otoklav cihazları
 6. Sulu röntgen banyoları
 7. Çamaşır ve bulaşık makinaları
 8. Saf su üretim cihazları
 9. Dİş üniteleri
 10. Buharlı ütülerde
 1. Yağmurlama Sulama Sistemleri
 2. Damlama Sulama Sistemleri
 3. Süt Soğutma Sistemleri
Not: Yağmurlama ve damlama sulama sistemleri, genellikle inhibitör ilave edilip, kireç başka maddelere dönüştürülerek kirece karşı korunmaktadır. Bu inhibitörler toprakta birikerek bir süre sonra bitkilere zararlı hale gelmeye başlayacaktır. Bu yüzden bizim sizlere tavsiyemiz uzun süreli düşünerek inhibitör kullanımı yerine manyetik kireç önleyici kullanımı konusunu dikkate almanız olacaktır.
 

Manyetik Kireç Önleyicilerin Konutlarda Kullanımı

    Manyetik kireç önleyici cihazlar şebeke suyu girişine takılarak kullanılabildiği gibi çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, şofben, kombi, güneş enerjisi vb. gibi ürünlerin girişlerine de takılarak kullanılabilir. Fakat her bir cihaz için ayrı bir ürün kullanımına gerek yoktur. Binanızın şebeke suyu girişine bağlayacağınız manyetik kireç önleyici evinizde suyun temas ettiği her yerde etkisini gösterecektir. Çamaşır makineniz, bulaşık makineniz, şofbeniniz, kombiniz, güneş enerjiniz koruma altına alınmış olacaktır.

    Manyetik kireç önleyici ile kirece karşı korunan evlerde kimyasal kireç önleyiciler kullanmanız gerekmez, deterjan kullanımında ciddi tasarruf sağlar, rezistansların yüzeyleri kireçtaşı ile kaplanmayacağından dolayı enerji kaybetmez yüksek oranda tasarruf sağlarsınız.

Manyetik Kireç Önleyiciler Nasıl Çalışır

Manyetik Kireç Önleyicilerin Otellerde ve Tatil Köylerinde Kullanımı

Otel ve tatil köylerinde sudaki kirecin vereceği zarar çok geniş kullanım alanına sahiptir. Havuzlar, hamam ve saunalar, ısıtma ve soğutma sistemleri, sıcak su güneş panelleri, aynı zamanda çamaşır ve bulaşık yıkama üniteleri ile konvansiyonel fırın sistemleri, armatürler ve duş kabinleri kireçten etkilenirler. Oluşan kireç taşları, bakım giderlerini arttırmakta, ürünlerin ömrünü azaltmakta, çalışanlar üzerinde ekstra iş yükü getirmekte ve verimliliği düşürmektedir.

Otel ve tatil köylerinde kireç ile mücadele edebilmek için kimyasal sistemler kullanılır, bu sistemler sabit yatırım ve işletme giderleri oluşturur. İşletme giderleri kullanılan suyun miktarı ve suyun sertliğine bağlı olarak değişir. Suyun hangi amaç için kullanıldığı fark etmeksizin, sudaki kireç oluşumunun önlenmesi manyetik kireç önleyici cihazlar ile kolay ve ekonomiktir. Bu cihazlar mıknatısların oluşturduğu manyetik alanın etkisiyle kireci elektrik ve kimyasal madde kullanmadan herhangi bir bakım ve onarım gerekmeden önler. İşletmelere zamandan tasarruf ve ekonomik katkı sağlar.

Manyetik kireç önleyici aynı zamanda yarattığı manyetik alanı suya yükler. Böylelikle manyetik alan yüklü su, tesisatınızda ve makinelerinizde dolanırken borularınıda tutunma yapmış olan kireç tabakalarını fiziksel değişime zorlar. Cihaz takıldıktan sonraki 2-3 aylık süre içinde, daha önceden oluşmuş kireç tabakaları plakalar halinde dökülerek temizlenir. Bu sürede gerek duyuldukça filtreler açılıp temizlenmelidir. Temizlenme işlemi bittikten sonra yeni kireç oluşumu söz konusu değildir.

Manyetik Kireç Önleyicilerin Sağlık Sektöründe Kullanımı

Sağlık sektöründe boyler, kalorifer kazanları, eşanjör, iklimlendirme sistemleri kullanıldığı gibi otoklav cihazları, sulu röntgen banyoları, çamaşır ve bulaşık makineleri, saf su üretim cihazları, diş üniteleri, buharlı ütülerde kullanılmaktadır. Bu makine ve cihazların hepsi bol miktarda su kullanmakta, kireç ve korozyon problemi yaşamaktadır. Suyun sert olması durumunda; suyla çalışan ürünlerde zamanla arızalar meydana gelir.

Bu nedenle oluşan korozyonun temizlenmesi gerekmektedir. Makine ve cihazlar verimli ve sağlıklı çalışması için kireç önleyici kullanılarak kireç oluşumunun engellenmesi gerekmektedir. Tesislerde manyetik kireç önleyici cihazlar kullanıldığında kireç ortadan kalkar, gereksiz enerji sarfiyatı olmaz, cihazlarınızın ömrü uzar.

Manyetik Kireç Önleyicilerin Tarım Sektöründe Kullanımı

Manyetik kireç önleyici cihazlarımız tarım ve hayvancılık sektöründe kullanılan bir üründür. Tarım. Küresel su tüketiminin en yoğun olduğu sektör tarım sektörüdür. Ülkemizdeki su tüketiminin %72’ si tarımda, %18’ i evsel kullanım ve %10’ u sanayi sektöründe gerçekleşmektedir.

Tarım alanında yoğun olarak salma sulama ve son zamanlarda ise fıskiyeli ve damlama sulama yapılmaktadır. Tarımda su; kuyu, kanallar, nehir, göllerden elde edilmektedir. Bu su kaynaklarında bulunan yere göre mineral oranları değişmektedir.Tarımsal sulama sistemlerinde boru içinden geçen kireçli su boruların zamanla kireçlenmesine ve tıkanmasına sebep olmaktadır.Bu nedenle de sulamanın geçikmesi ve tıkanan boruların değişmesi maliyet getirmektedir.

Manyetik kireç önleyici cihazlarımız tarım alanında  suyun geçtiği boru hatlarında kullanımında meydana gelebilecek kireçlenmeyi  önler ve su akışını sağlar.

Kireç önleyici kullanım alanları ve Türkiye’nin kireç haritası

Anlatmak İstediklerimizin Özeti:

Bu yazımızda sizlere Manyetik Kireç Önleyicilerin Kullanım Alanlarından bahsettik. Aslında bakacak olursak manyetik kireç önleyicilerin kullanım alanları çok çeşitli olmakla birlikte suyun geçtiği her yerde kullanımı uygundur. Çünkü suya dışarıdan herhangi bir müdahalede bulunmuyor.

Sizlere tavsiye edebileceğim firma ise manyetik kireç önleyici cihazları 2003 yılından beri Miramak markası altında çokça referans ile birlikte 17 yılını dolduran Miramak markasıdır. Miramak Markasına ulaşmak isterseniz aşağıya linkini bırakacağım.

Makalemi Buraya Kadar Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Manyetik Kireç Önleyiciler Nasıl Çalışır?

www.miramak.com